Сè е во знакот на Коби

Пи Џеј Такер со маркер на патиките испиша пораки во чест на Коби Брајант (ФОТО)

Кошаркарот на Хјустон, Пи Џејк Такер на мечот против Денвер патиките ги направи во чест на Коби Брајант. 

Натпреварот меѓу Денвер и Хјустон е во тек и се игра во многу тажна атмосфера. Се е во знакот на Коби Брајант.
 
Пи Џеј Такер со маркер на своите патики испиша пораки во чест на Коби Брајант: „Почивај во мир Коби Брајант“ и „Те сакам Коби Брајант“.

За транспортерите – благодарам, за мерките – итност, за компаниите надеж дека Владата ќе ги искористи сите ресурси на државата за да ги одржи во живот, без разлика на цената што треба да се плати за тоа.

повеќе

Пандемијата со коронавирусот започна во време кога довербата во институциите беше на рекордно ниско ниво. 

повеќе

Најголемата закана од оружје засновано на ВИ не доаѓа од поединечни земји. Заканата ќе дојде од недржавни актери.

повеќе