Сè е во знакот на Коби

Пи Џеј Такер со маркер на патиките испиша пораки во чест на Коби Брајант (ФОТО)

Кошаркарот на Хјустон, Пи Џејк Такер на мечот против Денвер патиките ги направи во чест на Коби Брајант. 

Натпреварот меѓу Денвер и Хјустон е во тек и се игра во многу тажна атмосфера. Се е во знакот на Коби Брајант.
 
Пи Џеј Такер со маркер на своите патики испиша пораки во чест на Коби Брајант: „Почивај во мир Коби Брајант“ и „Те сакам Коби Брајант“.

Јавното здравје и економијата одат заедно и во време на пандемија, па затоа најдобриот начин да ѝ се помогне на економијата во оваа криза е ако се воведат адекватни рестрикции за пандемијата да се стави под контрола.

повеќе

Стопанската комора на Македонија со донесувањето на 4-тиот сет на мерки гледа остварување на ветеното дека Владата на РСМ и во услови на здравствено- економска криза ќе стои зад компаниите.

повеќе

Оваа парафраза на големиот Иво Андриќ, нобеловец и водечко книжевно име на Балканот, за малку ќе го погодеше лично него.

повеќе