Тргнале на натпревар

Откриени повеќе детали за несреќата, една од ќерките на Коби Брајант е помеѓу починатите

Медиумите од САД откриваат нови детали за несреќата во која животот го загуби Коби Брајнт, во хеликоптерот била и една од неговите ќерки, 13 годишната Џиана Мариа.

Светската спортска јавност вечерва е погодена од вестите за несреќа во Калифорнија во која животот го загуби Коби Брајант. Легендата на ЛА Лејкерс почина кога хеликоптерот со кој патувал се сруши во Калабасас.

Медиумите од САД сега откриваат повеќе детали и пренесуваат дека во хеликоптерот била и една од неговите ќерки, 13-годишната Џиана Мариа. Оваа информација најпрво ја соопшти ТМЗ, а подоцна ја потврди и добро упатениот новинар на ЕСПН Адријан Војнаровски.

Извештаите велат дека Коби Брајант заедно со Џиана тргнал на натпревар, а со нив биле уште една кошаркарка и нејезиниот родител.

Изминатата недела имаше бурен почеток со објавувањето на вториот сет мерки. Се изнаслушавме разно-разни коментари, предлози и видувања кои никако не би можело да се рече дека се засновани на прецизни анализи и предвидувања на надлежните институции во државата, со кои располагаме, НБРСМ и МФ.

повеќе

Наместо да седнат заедничи и оние од власта и оние од опозицијата и да се договорат околу стратегијата за борбата со најголемата опасност, тие мудруваат и кажуваат бајки.

повеќе

За жал во овие тешки времиња некои политичари се занимаваат и со вируски патриотизам: на корона не сме се обратиле мултилингвално.

повеќе