Нема преживеани

Официјално: Девет загинати во хеликоптерската несреќа во која животот го загуби и Коби Брајант

Полицијата потврди дека во хеликоптерската несреќа загинале девет лица но не сакаше да го открива нивниот идентитет. 

Шерифот на прес конференција ја потврди информацијата за хеликоптерската несреќа во која загина Коби Брајант.
 
Тој соопшти дека загинале вкупно девет луѓе, што е повеќе од бројката со која се шпекулираше. Ги замоли медиумите да имаа почит кон жртвите и да не ги објавуваат нивните имиња пред фамилиите да го сторат тоа.

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе