Нема преживеани

Официјално: Девет загинати во хеликоптерската несреќа во која животот го загуби и Коби Брајант

Полицијата потврди дека во хеликоптерската несреќа загинале девет лица но не сакаше да го открива нивниот идентитет. 

Шерифот на прес конференција ја потврди информацијата за хеликоптерската несреќа во која загина Коби Брајант.
 
Тој соопшти дека загинале вкупно девет луѓе, што е повеќе од бројката со која се шпекулираше. Ги замоли медиумите да имаа почит кон жртвите и да не ги објавуваат нивните имиња пред фамилиите да го сторат тоа.

Изминатата недела имаше бурен почеток со објавувањето на вториот сет мерки. Се изнаслушавме разно-разни коментари, предлози и видувања кои никако не би можело да се рече дека се засновани на прецизни анализи и предвидувања на надлежните институции во државата, со кои располагаме, НБРСМ и МФ.

повеќе

Наместо да седнат заедничи и оние од власта и оние од опозицијата и да се договорат околу стратегијата за борбата со најголемата опасност, тие мудруваат и кажуваат бајки.

повеќе

За жал во овие тешки времиња некои политичари се занимаваат и со вируски патриотизам: на корона не сме се обратиле мултилингвално.

повеќе