На Фенербахче не му оди

Обрадовиќ збесна на тајм-аут и им се истури на кошаркарите: Е*ете се сите! (ВИДЕО)

Легендарниот Жељко Обрадовиќ беше лут како ретко кога, српскиот стратег ги загуби нервите и незадоволен од играта на своите кошаркари почна да им вика. 

Фенербахче загуби на гостувањето кај ЦСКА Москва со 88:70, кошаркарите на Обрадовиќ одиграа лош меч, под своето ниво, тоа го збесна нивниот тренер.
 
Обрадовиќ важи за темпераментен стратег, но се чини дека овој пат отиде ниво погоре.
 
Ова беше шестиот пораз за Фенербахче оваа сезона од осум одиграни натпревари во Евро Лигата.

Државниот врв на Србија, вклучително и група лекари кои ја предводат борбата против ширењето на вирусот корона, во најмала рака го игнорираа влошувањето сè додека не заврши гласањето.

повеќе

Како Босна и Херцеговина се справи и се уште се справува со кризата предизвикана од пандемијата? Зошто немавме единствен кризен штаб на ниво на држава? 

повеќе

На 2 јуни во Црна Гора беше прогласен крај на епидемијата. Од првиот бран, земјата излезе со следниот биланс: 324 заразени и 9 починати лица.

повеќе