Во хеликоптерската несреќа

Објавена посмртницата на Коби Брајант, смртта на легендата била „брза“ (ВИДЕО)

Според посмртницата на Коби Брајант, која ја објавија американските медиуми, кошаркарска легенда загинала во „пад на патнички хеликоптер“, а неговата смрт дошла „брзо“.

Во документот се вели дека Брајант починал во „пад на патнички хеликоптер“, а како официјална причина за смртта е наведена „остра траума“, а за „временскиот интервал помеѓу почетокот на траумата и смртта“ е наведено дека бил „брз“.

Во делот „место на смртта“ е испишано „планина“.

Според посмртницата, Коби Брајант и неговата 13-годишна ќерка Џиана биле погребени во петокот, на 7 февруари 2020 година.

Брајант и Џиана загинаа на 26 јануари со уште седум други луѓе во пад на хеликоптерот на Брајант кај Лос Анџелес.

 

Јавното здравје и економијата одат заедно и во време на пандемија, па затоа најдобриот начин да ѝ се помогне на економијата во оваа криза е ако се воведат адекватни рестрикции за пандемијата да се стави под контрола.

повеќе

Стопанската комора на Македонија со донесувањето на 4-тиот сет на мерки гледа остварување на ветеното дека Владата на РСМ и во услови на здравствено- економска криза ќе стои зад компаниите.

повеќе

Оваа парафраза на големиот Иво Андриќ, нобеловец и водечко книжевно име на Балканот, за малку ќе го погодеше лично него.

повеќе