Одново ја воодушеви публиката

Нов НБА потег на Дончиќ, забивање преку играч во последните секунди (ВИДЕО)

Ѕвездата на Реал Мадрид, Лука Дончиќ имаше нов потег достоен за НБА лигата, Словенецот со соло акција и забивање преку играч ја затвори втората четвртина против Панатинаикос

Лука Дончиќ сигурно е најталентираниот играч во Европа, и многумина му предвидуваат блескава кариера во најсилното првенство на светот. Младата ѕвезда на Реал Мадрид вечерва уште еднаш покажа дека е спремен за пат преку „барата“ откако против Панатинаикос имаше потег достоен за НБА.

Во последните секунди од втората четвртина, Словенецот сам тргна од половина терен и атрактивно заби преку играч за воодушевување на публиката.

Република Македонија треба да понуди законска можност за реализација на правото на приватен и семеен живот за истополовите партнери.

повеќе

Умре Милена Дравиќ. Да живеевме во некое друго време, во некоја друга земја, таа вест ќе се прикажеше на екраните на југословенските телевизии, како што ни се прикажа веста за смртта на Тито.

повеќе

Во кичестиот амбиент на магичното Скопје, каде што се изградени огромни споменици на Александровите фалангисти, а знамето на НАТО се вее пред зградата на Генералштабот, во градот поделен на македонски и на албански дел, лебди Бизмарковата геополитичка визија: оној што ја контролира долината на реката Вардар, станува господар на Балканот.

повеќе