НБА

Њујорк се врати од -25 и го победи Бостон со тројка во последната секунда (ВИДЕО)

Во луд натпревар Њујорк го победи Бостон со 108-105, гостите во Медисон Сквер Гарден имаа предност и од 25 поени разлика, но си заминаа со пораз. 

Бостон водеше во најголемиот дел од натпреварот, во еден период од втората четвртина имаа предност и од 57-32. Њујорк постепено ја намалуваше негативата и првпат поведе во финишот од мечот со 99-98.
 
При резултат 105-105, Барет постигна тројка со звукот на сирената за ерупција во Медисон Сквер Гаден и победа на Њујорк.
Фурние со 41 поен беше најдобар во составот на Њујорк, Рендл постигна 22, кај Бостон најдобар беше Тејтум со 36 поени.
 
 
Резултати:
 
Њујорк - Бостон 108:105
Мемфис - Детроиот 118:88
Њу Орлеанс - Голден стејт 101:96
Феникс - ЛА Клиперс 106:89

Продолжува активноста на копачите, крановите и мешалките за цемент додека самите Албанци се протерувани од градот. 

повеќе

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе