Ник Киријос со дрес на Коби излезе на мечот против Надал (ВИДЕО)

Австралискиот тенисер, Ник Киријос имаше емотивно излегување на теренот во Мелбурн, тој облечен во дрес на Коби Брајант се појави во арената.

Смртта на Коби Брајант го шокираше светот. Речиси и да нема спортист во светот кој не му оддава почит на легендарниот кошаркар.
 
Ник Киријос излезе со дрес на Коби на теренот за мечот со Надал, Австралиецот со солзи во очите ја однесе опремата на клупата и почна да се загрева.

Благодарејќи на коронавирусот, граѓаните го видоа вистинското лице на  оваа натприродна организација, наречена државна администрација. Алчна, себична, несолидарна, нечувствителна.

повеќе

Солидарноста е единствениот начин за надминување на оваа криза.

повеќе

Ама бидејќи капиталисти со ситни души ја владеат земјава јас и ти ќе плаќаме, коментираат бизнисмените.

повеќе