Ник Киријос со дрес на Коби излезе на мечот против Надал (ВИДЕО)

Австралискиот тенисер, Ник Киријос имаше емотивно излегување на теренот во Мелбурн, тој облечен во дрес на Коби Брајант се појави во арената.

Смртта на Коби Брајант го шокираше светот. Речиси и да нема спортист во светот кој не му оддава почит на легендарниот кошаркар.
 
Ник Киријос излезе со дрес на Коби на теренот за мечот со Надал, Австралиецот со солзи во очите ја однесе опремата на клупата и почна да се загрева.

Во повеќето земји во развој, ковид-19 предизвикува економски ураган.

повеќе

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе