НБА

Не може да престане, Дончиќ сруши уште еден рекорд (ВИДЕО)

Далас го победи Кливленд со убедливи 143:101, а Лука Дончиќ имаше уште една брилијантна партија. 

Иако на теренот помина нецели 29 минути, Лука Дончиќ постигна 30 поени, имаше 14 асистенции и седум скокови.
 
Словенецот сруши уште еден рекорд, стана најмладиот кошаркар во историјата на НБА кој три пати по ред постигнува преку 30 поени и има преку десет асистенции на натпревар.
 
Резултати:
 
Детроит - Атланта 128:103
Вашингтон - Шарлот 125:118
Бруклин - Сакраменто 116:97
Чикаго - Мајами 108:116
Оклахома - ЛА Лејкерс 127:130
Филаделфија - Сан Антонио 115:104
Далас - Кливленд 143:101
Денвер - Бостон 96:62
ЛА Клиперс - Хјустон 112:119

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе