НБА

Не може да престане, Дончиќ сруши уште еден рекорд (ВИДЕО)

Далас го победи Кливленд со убедливи 143:101, а Лука Дончиќ имаше уште една брилијантна партија. 

Иако на теренот помина нецели 29 минути, Лука Дончиќ постигна 30 поени, имаше 14 асистенции и седум скокови.
 
Словенецот сруши уште еден рекорд, стана најмладиот кошаркар во историјата на НБА кој три пати по ред постигнува преку 30 поени и има преку десет асистенции на натпревар.
 
Резултати:
 
Детроит - Атланта 128:103
Вашингтон - Шарлот 125:118
Бруклин - Сакраменто 116:97
Чикаго - Мајами 108:116
Оклахома - ЛА Лејкерс 127:130
Филаделфија - Сан Антонио 115:104
Далас - Кливленд 143:101
Денвер - Бостон 96:62
ЛА Клиперс - Хјустон 112:119

Јавното здравје и економијата одат заедно и во време на пандемија, па затоа најдобриот начин да ѝ се помогне на економијата во оваа криза е ако се воведат адекватни рестрикции за пандемијата да се стави под контрола.

повеќе

Стопанската комора на Македонија со донесувањето на 4-тиот сет на мерки гледа остварување на ветеното дека Владата на РСМ и во услови на здравствено- економска криза ќе стои зад компаниите.

повеќе

Оваа парафраза на големиот Иво Андриќ, нобеловец и водечко книжевно име на Балканот, за малку ќе го погодеше лично него.

повеќе