Лос Анџелес

НБА ѕвезда брутално претепа момче за време на протестите во САД (ВИДЕО)

Џеј Ар Смит кој со Кливленд стана и НБА шампион, претепа учесник на протестите во САД поради убиството на Џордан Флојд.

Во САД има големи немири откако полицаец го уби црномурестиот Џордан Флојд, речиси во секој дел на земјата има нереди.

Се појави видео во кое славниот кошаркар Џеј Ар Смит брутално тепа момче.

Наводно момчето го скршило прозорецот од неговата кола, а тоа го разбеснило кошаркарот кој без милост го шутираше дечкото додека не беше спречен од своите пријатели.

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе

Што е со оние граѓани кои не се вклопуваат во нашиот (би)етнички дискурс?

повеќе

Постојат различни фактори кои влијаат на нивото на ризик кога станува збор за перење пари. Тоа може да биде од клиенти, региони, производи или ризик од финансиски инструменти. Разбирањето на овие ризици, како и факторите што придонесуваат, им овозможува на надлежните органи многу поефикасно да се заштитат од перење пари поврзано со корупција.

повеќе