НБА

На Хјустон не му оди, пораз и од Јута (ВИДЕО)

За разлика од минатата сезона, „ракетите“ од Хјустон имаат многу лош старт во оваа, ноќеска загубија на гостувањето кај Јута Џез со 118:91.

Хјустон го забележа и 13. пораз оваа сезона, на Џејмс Харден и соиграчите не им оди оваа сезона.
 
Јута синоќа беше подобар противник во текот на целиот меч, во еден момент имаше водство и од дури 37 поени разлика понижувајќи го противникот. На крајот победи со 118:91.
 
Најефикасен во составот на Јута беше Фаворс со 24 поени, кај Хјустон Џејмс Харден реализираше 15.
 
 
Резултати:
 
Бостон - Њујорк 128:100
Портланд - Феникс 108:86
Јута - Хјустон 118:91

 

 

Кризата на вредности влијае негативно на балансот помеѓу императивот за слобода и потребата за безбедност, стеснувајќи го либералниот простор на современо конципираните општества.

повеќе

Mора да се научиме како да ги градиме политиките кои ќе водат кон осврт на сите теми важни за градење позитивен мир, но и реторички да останеме конзистентни на она за што се залагаме.

повеќе

Во изминатите 24 години откако Македонија и САД воспоставија официјални дипломатски односи, македонско-американските трговски врски растат бавно, но сигурно.

повеќе