МЗТ Скопје

МЗТ Скопје се засили со кошаркар од Работнички

Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Бојан Крстевски потпиша двегодишен договор со МЗТ Скопје, тој доаѓа од најголемиот ривал на „металците“, Работнички.

30-годишниот Бојан Крстевски е промовиран во ново засилување на МЗТ Скопје, тој денеска потпиша двегодишен договор со македонскиот шампион.
 
Станува збор за искусен крилен центар кој треба да игра на позицијата „пет“. Тој кариерата ја почнува во Работнички, а има играно и за Центар, Вардар, Торус и Кожув. Во периодот од 2012 до 2015 настапувал и во Грција за тимот на Кавала.
 
Ова е второ засилување за МЗТ Скопје ова лето, синоќа клубот потпиша со Кристијан Николов.

Нека се соберат во Дојран, нека се договорат и нека нѐ известат. Сите други пак нека се спремаат за вистински избори во постпандемискиот период.

повеќе

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе

Што е со оние граѓани кои не се вклопуваат во нашиот (би)етнички дискурс?

повеќе