МАКЕДОНСКИОТ ШАМПИОН ГО ДОБИ ЧЕТВРТИОТ ТРЕНЕР ОВАА СЕЗОНА

МЗТ ја потврди оставката на Митев, Јончевски нов тренер

МЗТ Скопје потврди дека Боби Митев повеќе не е тренер на првиот тим, во наредниот период македонскиот шампион ќе биде предводен од Александар Јончевски.

По синоќешниот убедлив пораз од Будуќност, Боби Митев поднесе оставка до раководството на клубот, кое сега преку официјално соопштение ја потврди разделбата со третиот тренер оваа сезона.
 
Клубот информира дека кормилото сега ќе го превземе Александар Јончевски кој веќе четири години е дел од стручниот штаб на МЗТ Скопје.
 
„КК МЗТ Скопје Аеродром информира дека е прифатена понудената оставка на тренерот Боби Митев и тој веќе нема да го предводи македонскиот кошаркарски шампион. МЗТ Скопје Аеродром му се заблагодарува на тренерот Митев за вложениот труд во периодот додека беше помошен и прв тренер на тимот, и му посакува многу успех во понатамошната кариера. Во наредниот период тимот ќе биде предводен од Александар Јончевски" - стои во соопштението на МЗТ Скопје.

Деновиве Владата донесе одлука за формирање на ново министерство. А и така, по глава на жител, верувам, рекордери сме по министерства и министри. Оттука, размислував зошто да не предложам да се формира уште едно – за „спречување автоголови".

повеќе

Денес, кандидати за политички функции се луѓето. Утре, тоа ќе го прават интелигентни машини. И, тие може и ќе победуваат, како што расте незадоволството на граѓаните од човечките политичари.

повеќе

Еден од начините на промовирање подобри меѓуетнички односи помеѓу децата е овозможување подолготраен контакт помеѓу нив што ќе овозможи создавање значајни индивидуални врски помеѓу децата.

повеќе