НБА

Морент му го расипа роденденот на Леброн Џејмс (ВИДЕО)

Џа Морент со извонредна партија го урна Лос Анџелес Лејкерс на денот кога Леброн Џејмс полни 37 години, Мемфис славеше со 104-99. 

Морент имаше уште една блескава партија, Мемфис со одлична игра во последната четвртина дојде до победата. Во тие последни 12 минути Лејкерс постигна само 16 поени.
 
Морент мечот го заврши со дури 41 поени, имаше и десет скокови. Славеникот Леброн Џејмс имаше добар меч, но тоа не беше доволно за победа, тој постигна 37 поени, имаше и 13 скокови.
 
 
Резултати:
 
Детроиот - Њујорк 85:94
Индијана - Шарлот 108:116
Бостон - ЛА Клиперс 82:91
Чикаго - Атланта 131:117
Мемфис - ЛА Лејкерс 104:99
Феникс - Оклахома 115:97
Портланд - Јута 105:120
Сакраменто - Далас 95:94

Постоењето на еден отпорен, одржлив и правичен систем на храна е нешто што мора да биде столб на секоја агенда која има за цел за климатско ублажување или адаптација.

повеќе

Економската криза е лоша во сите сфери на живеењето, но од неа можеме и да научиме по нешто.

повеќе

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе