НБА

Моќен трипл-дабл на Дончиќ, Далас ја прекина серијата порази (ВИДЕО)

Лука Дончиќ одигра маестрална партија против шампионот Голден стејт, со трипл-дабл му донесе победа на Далас од 116-113, тоа беше и прекин на серијата од четири порази по ред. 

Лука Дончиќ игра во МВП форма оваа сезона, блесна и против Голден стејт, беше главен на теренот во победата на Далас.
 
Словенецот постигна 41 поен и имаше по 12 скокови и 12 асистенции, Хардавеј реализираше 22 поени, најдобар кај Голден стејт беше Сте Кари со 32 поени.
 
 
Резултати:
 
Детроит - Њујорк 110:140
Далас - Голден стејт 116:113
Портланд - ЛА Клиперс 112:118

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе

Трагично е што воопшто треба да се бориме за зачувување на институција која отсекогаш била стожер на културниот живот во Македонија.

повеќе

Македонија нема рециклирачки капацитет за пластичната амбалажа, а со увозот на ѓубре како гориво во индустријата, станува и неофицијална депонија на ЕУ.

повеќе