НБА

Милвоки убедлив против Орландо, Вучевиќ не може сам (ВИДЕО)

Вучевиќ беше најдобар на теренот, но тоа не беше доволно Орландо да избегне пораз од Милвоки и тоа убедлив со 121:99. 

Милвоки водеше во најголем дел од мечот, но беше изедначено до последната четвртина, во неа Орландо комплетно падна, ја загуби со 18 поени разлика и на крајот доживеа убедлив пораз.
 
Вучевиќ имаше нова одлична партија, беше најдобар на теренот, постигна 28 поени, имаше и 13 скокови, но тоа не беше доволно за позитивен резултат. Во составот на Милвоки најдобар беше Адетокумбо со 22 поени.
 
 
Резултати:
 
Шарлот - Њујорк 109:88
Кливленд - Мемфис 91:101
Орландо - Милвоки 99:121
Вашингтон - Фениикс 128:107
Атланта - Филаделфија 112:94
Портланд - Торнто 112:111
Сакраменто - Индијана 127:122

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе