НБА

Милвоки го растури Њујорк за 12. победа по ред (ВИДЕО)

Милвоки игра во фантастична форма, ноќеска ја забележа 12. победа по ред откако го совлада Њујорк со 132:88, Адетокумбо имаше дабл-дабл учинок. 

Јанис Адетокумбо го предводеше Милвоки до нова победа, овој пат над немоќниот Њујорк со 44 поени разлика.
 
Што го очекува Њујорк беше наговестено уште во првата четвртина која домаќините ја добија со 33:15, во продолжението Милвоки само ја зголемуваше предноста до конечни 132:88.
 
Адетокумбо постигна 29 поени, имаше и 15 скокови, тој беше најдобриот на теренот. Најефикасен кај Њујорк беше Рендл со 19 поени.
 
 
Резултати:
 
Шарлот - Феникс 104:109
Филаделфија - Јута 103:94
Атланта - Голден стејт 104:79
Мемфис - Индијана 104:117
Милвоки - Њујорк 132:88
Сакраменто - Чикаго 106:113

Ама бидејќи капиталисти со ситни души ја владеат земјава јас и ти ќе плаќаме, коментираат бизнисмените.

повеќе

Овозможувањето континуитет на стопанството треба да биде на прво место во агендата на Владата, бидејќи закрепнувањето на економијата ќе дојде токму од приватниот сектор.

повеќе

Светот првично се соочи со кризата предизвикана од коронавирусот на некоординиран начин, при што огромен број држави едноставно ги игнорираа предупредувањата и настапуваа самостојно.

повеќе