НБА

Милвоки без Адетокумбо загуби од Денвер (ВИДЕО)

Милвоки без својата главна ѕвезда во тимот, Јанис Адетокумбо доживеа пораз на гостувањето кај Денвер со 109:95. 

Денвер имаше моќен старт на мечот, во првата четвртина постигна дури 39 поени, направи предност која ја одржуваше во текот на целиот меч.
 
Интересно во третата четвртина беа постигнати само 31 поен. Денвер 14, а Милвоки 17 поени. Гостите цело време ја бркаа негативата, но најмногу успеаа да стигнат до -2. На крајот Денвер победи со 109:95.
 
Мареј со 21 поен беше најефикасен кај Денвер, Милсап постигна 20, Јокиќ даде скромни за него 10 поени. Во отсуство на Адетокумбо, најдобар кај Милвоки беше Корвер со 23 поени.
 
 
Резултати:
 
Аталанта - Шарлот 143:138
Денвер - Милвоки 109:95
Јута - Торонто 92:101

Наместо да седнат заедничи и оние од власта и оние од опозицијата и да се договорат околу стратегијата за борбата со најголемата опасност, тие мудруваат и кажуваат бајки.

повеќе

За жал во овие тешки времиња некои политичари се занимаваат и со вируски патриотизам: на корона не сме се обратиле мултилингвално.

повеќе

Кога кризата со коронавирусот ќе заврши, светот повеќе нема да биде ист, концептот на неолиберализмот ќе биде редизајниран.

повеќе