СРПСКИ ПЛЕЈМЕЈКЕР

Милјан Павковиќ е новото засилување на Работнички

Кошаркарскиот клуб Работнички се засили со српскиот плејмејкер Милјан Павковиќ кој на екипата од Градски парк ќе и помогне во остварување на целите оваа сезона и враќање на победничките патеки.

Денеска кошаркарскиот прволигаш го официјализраше новото име во својот состав.

Во досегашниот тек на кариерата на Павковиќ има настапувано во српското кошаркарско првенство за Ниш, Будуќност, Раднички Крагујевац, а интернационално искуство има стекнато во Чешка, за клубовите Игокеа и Нимбурк, како и во романска Стеауа.

Што е потребно младите велешки занаетчии да не станат самоубиствени гемиџии, туку да ги тераат своите замисли напред.

повеќе

Брзата храна и газираните пијалоци се водечки причинители на прекумерна телесна тежина, која пак значително го намалува нашиот животен век и квалитет на живот.

повеќе

Процесот на проверка не треба да почне од правосудниот систем, туку од извршните претставници и членовите на парламентот, и тоа не само оние кои се на власт денес, туку и оние кои со години ја водеа земјата.

повеќе