Тешко е да се игра по информацијата за смртта на Коби Брајант

Мечот меѓу Денвер и Хјустон почна со минута молчење во чест на Коби Брајант (ВИДЕО)

Големата трагедија во која загина Коби Брајант го шокираше светот, мечот меѓу Денвер и Хјустон почна со минута молчење во чест на легендарниот кошаркар. 

Не само кошаркарскиот свет, туку сите се во шок од смртта на Коби Брајант. Се размислува и за одложување на вечерните натпревари во НБА, но раниот дуел меѓу Денвер и Хјустон започна.
 
Пред почетокот на мечот имаше минута молчење во чест на Коби. Тмурна е атмосферата на мечот, голем дел од луѓето плачеа.
Но почит за Коби не се изразува само во САД. Почит за Брајант беше изразена и во текот на дербито на Израел меѓу Макаби и Хапоел.

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе

Она она што го нудат медиумите во времето на ковид-19 покажа колку тие не се подготвени за да известуваат во време на криза, а кризите ги има сè почесто.

повеќе

Доколку нешто радикално не се промени, не можеме да очекуваме дека нашата економија брзо ќе се нормализира и ќе излезе од сегашната криза.

повеќе