Главниот јунак си го доби заслуженото

Маријановиќ и останатите му приредија добар туш на Дончиќ кога влезе во соблекувалната (ВИДЕО)

Лука Дончиќ беше маестрален синоќа, имаше брилијантна партија а на крајот со тројка со звукот на сирената донесе победа за Далас над Клиперс. 

Поради давање на интервјуа Дончиќ малку повеќе се задржа на паркетот по мечот, а кога влезе во соблекувалната доби добар туш од Маријановиќ и останатите кошаркари на Далас.

Во време кога турската лира е во историски пад, Турција мора да надмине бројни предизвици за целосно да закрепне од кризата.

повеќе

Многумина од учесниците во македонската сага, нивните деца и внуци прашуваат: Зошто не можеме да се вратиме во земјата на нашите предци?

повеќе

Утрово осамна уште еден ден од ноември, 20-от ден од месецот. Остануваат точно уште 456 дена до 100-годишнината од коморскиот систем во нашата земја.

повеќе