Големо признание за македонскиот кошаркар

Магдевски прогласен за МВП на колото во Романија

Македонскиот кошаркарски репрезентативец, Андреј Магдевски имаше фантастична партија за Плоешти против Рапид Букурешт по која е избран за најдобар на колото во романското првенство. 

Нашиот кошаркар запиша трипл-дабл, постигна 13 поени, имаше 13 асистенции и 10 скока. Плоешти го победи Рапид Букурешт со 85-61.
 
Оваа партија му го донесе признанието МВП на 2. коло од романското првенство.
 

Го потсетувам претседателот на државата дека уставниот рок за создавање на парламентарно мнозинство е 20 дена, а веќе 30 дена Владата нема парламентарно мнозинство.

повеќе

Неразрешеноста на случајот („Јавна соба“) дури после речиси две години од неговото откривање ја активира јавноста бидејќи се руши илузијата дека надлежните работат на случајот.

повеќе

На националистичките агенди во регионот им треба релативно мала искра за да се направи многу поголем пламен.

повеќе