НБА

Маестрална партија на Јокиќ, трипл-дабал и два потези кои ја воодушевија публиката! (ВИДЕО)

Никола Јокиќ со својот 21. трипл-дабл во НБА кариерата го предводеше Денвер до победа над ЛА Клиперс од 121:100.

Јокиќ имаше уште една импресивна партија, постигна 18 поени, имаше 14 скока и 10 асистенции со што стигна до својот 21. трипл-дабл во кариерата.
 
Два негови потези од натпреварот против Клиперс ја возбудија публиката. Додавање со една рака од кош на кош и асистенција од табла за самиот себеси.
Резултати:
 
Мајами – Бостон 115:99.
Денвер – ЛА клиперс 121:100
Сан Антонио – Оклахома сити 154:147 по продолженија
Сакраменто – Детроит 112:102.

Причината за загриженост не е дали ЕУ успева да создаде функционални и стабилни земји или не, туку тоа што ангажманот на ЕУ во регионот води кон губење на кредибилитетот на Унијата како меѓународен актер и кон неуспех на нејзината Заедничка надворешна и безбедносна политика.

повеќе

Зошто егзистирањето на Северна Македонија „во духот на Преспанскиот договор“ ќе значи фактичко постоење на една орвеловска држава?

повеќе

Како граѓани на независна и суверена Република Македонија веќе се навикнавме постојано да живееме во секојдневни тензии и стресови.

повеќе