Тажна атмосфера пред храмот каде што Коби ја помина целата кариера

Луѓе почнаа да се собираат пред „Стејплс Центар“ во чест на Коби Брајант (ВИДЕО)

Луѓето од Лос Анџелес почнаа да се собираат пред „Стејплс Центар“ каде што изразуваат почит за легендарниот Коби Брајнт кој загина во хеликоптерска несреќа. 

Светот е потресен од веста за смртта на Коби Брајнт, а луѓето од Лос Анџелес почнаа да собираат пред салата на Лејкерс, „Стејплс Центар“ каде што легендарниот кошаркар ја помина целата играчка кариера.

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе