НБА

Луда завршница во Феникс, Морент во последната секунда донесе победа за Мемфис (ВИДЕО)

Во натпревар со исклучително драматичен крај, Мемфис победи на гостувањето кај Феникс со 114-1113, Џа Морент беше херојот на гостите. 

На пет секунди до крајот Мемфис имаше водство од 112-110, но Букер погоди тројка и донесе предност за Феникс од еден поен, 113-112 за домашниот тим.
 
Но, навивачите во Феникс ги смири Морент кој погоди со влез во последната секунда и донесе победа за Мемфис од 114-113.
 
Морент со 33 поени беше најефикасниот на натпреварот, неговиот соиграч Бејн реализираше 32 поени. Најдобар кај Феникс беше Букер со 30 поени.
 
 
Резултати:
 
Шарлот - Хјустон 123:99
Атланта - Чикаго 118:130
Минесота - Бостон 108:103
Сан Антонио - Јута 104:110
Феникс - Мемфис 113:114
Портланд - Далас 117:132
ЛА Клиперс - Бруклин 108:124

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе

За пишувањата на Хари Костов за проблемите на државата – ако компетентен човек зборува за нефункционирањето на правната држава, кое има директен одраз врз економијата, не може тоа да се заврши со охридскиот уличен жаргон.

повеќе