Шампионот шокиран на свој терен

Луд натпревар, Клиперс се врати од -31 и му зема „брејк“ на Голден стејт (ВИДЕО)

Лос Анџелес Клиперс направи неверојатен пресврт на теренот на шампионот, губеше со 31 разлика а на крај победи со 135:131.

ЛА Клиперс израмни на 1-1 во серијата со Голден стејт по еден неверојатен меч во кој направија епски пресврт.
 
Голден стејт водеше во текот на целиот натпревар, во третата четвртина имаа предност од 31 поен разлика и во тие моменти никој не ни помислуваше на чудо, но се случи.
 
Клиперси постепено ја намалуваа негативата и на крајот успеаа да направат комплетен пресврт и да дојдат до победа од 135:131.
 
Лу Вилијамс со 36 поени и 11 асистенции беше предводникот на Клиперс во оваа победа, Стеф Кари кај Голден стејт реализираше 29 поени.
 
На 1-1 изедначи и Филаделфија која во еден исклучително ефикасен натпревар го совлада Бруклин со 145:123.
 

Демонизирањето на Исламот и неговото постојано поврзување со тероризмот е загрижувачка појава во светот, а и на Балканот.

повеќе

Последните искричења во меѓународниот поредок ја прават нејасна агендата за евроатлантски интеграции на регионот која претставува неопходен услов за долгорочна стабилност на Западен Балкан.

повеќе

Очигледно во градењето на македонското општество заборавивме да ја промовираме правдата како негова примарна цел.

повеќе