НБА

Лос Анџелес Лејкерс е пресилен за Њујорк (ВИДЕО)

Лос Анџелес Лејкерс со убедливи 117:87 го победи Њујорк и ја забележа шестата победа по ред, вкупно 30. оваа сезона. 

Лос Анџелес Лејкерс немаше проблем да ја продолжи победничката серија, Њујорк не е тим кој може да им застане на патот на Леброн Џејмс и Ентони Дејвис.
 
Домаќините водеа во текот на целиот меч, а особено убедлива беше последната четвртина која Лејкерс ја доби со 32:17 и ја создаде таа моќна победа од 30 поени разлика.
 
Леброн Џејмс беше најдобар на теренот, постигна 31 поен, Ентони Дејвис имаше тивок меч, рализираше само пет поени. Во составот на Њујорк најдобар беше Барет со 19 поени.
 

 
Резултати:
 
Кливленд - Детроит 113:115
Торонто - Портланд 99:101
Бруклин - Оклахома 103:111
Мемфис - Минесота 119:112
Феникс - Сакраменто 103:114
ЛА Клиперс - Њујрок 117L87 

Овозможувањето континуитет на стопанството треба да биде на прво место во агендата на Владата, бидејќи закрепнувањето на економијата ќе дојде токму од приватниот сектор.

повеќе

Светот првично се соочи со кризата предизвикана од коронавирусот на некоординиран начин, при што огромен број држави едноставно ги игнорираа предупредувањата и настапуваа самостојно.

повеќе

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе