Лејкерс: Зборовите не можат да опишат што значеше Коби за нас

Лос Анџелес Лејкерс, клубот каде што Коби Брајант ја помина целата играчка кариера се огласи со соопштение по повод смртта на нивниот легендарен кошаркар. 

ЛА Лејкерс веројатно сакајќи да ја почитуваат приватноста на семејството на Коби, се јавија со соопштение откако сопругата на кошаркарот излезе со пост во јавноста.
 
„Уништени сме и вечно променети поради изненадувачката загуба на Коби Брајант и неговата ќерка Џиана. Ја испраќаме нашата љубов до Ванеса, Брајант фамилијата, и фамилиите на другите патници. Зборовите не можат да опишат што значеше Коби за Лос Анџелес Лејкерс, нашите фанови и нашиот град. Повеќе од кошаркар, тој беше сакан тактко, сопруг и соиграч. Нивната љубов и светло засекогаш ќе останат во нашите срца“, стои во соопштението на ЛА Лејкерс.
 
 
 
 
View this post on Instagram

We are devastated and have been forever changed by the sudden loss of Kobe Bryant and his daughter, Gianna. We send our love to Vanessa, the Bryant family, and to the families of the other passengers. Words cannot express what Kobe means to the Los Angeles Lakers, our fans, and our city. More than a basketball player, he was a beloved father, husband, and teammate. Their love and light will remain in our hearts forever. The Mamba Sports Foundation has set up the MambaOnThree Fund to support the families affected by this tragedy. To help, please visit MambaOnThree.org. For those who are inspired to continue Kobe and Gianna’s legacy in youth sports, please visit MambaSportsFoundation.org.

A post shared by Los Angeles Lakers (@lakers) onJan 29, 2020 at 7:54pm PST

Ама бидејќи капиталисти со ситни души ја владеат земјава јас и ти ќе плаќаме, коментираат бизнисмените.

повеќе

Овозможувањето континуитет на стопанството треба да биде на прво место во агендата на Владата, бидејќи закрепнувањето на економијата ќе дојде токму од приватниот сектор.

повеќе

Светот првично се соочи со кризата предизвикана од коронавирусот на некоординиран начин, при што огромен број држави едноставно ги игнорираа предупредувањата и настапуваа самостојно.

повеќе