НБА

Лејкерс подобар од Хјустон, Јокиќ го предводеше Денвер до победа во Њујорк (ВИДЕО)

Лос Анџелес Лејкерс на гостински терен го победи Хјустон со 120:102, Денвер со 114:89 победи кај Њујорк, Никола Јокиќ беше најдобар во својот тим. 

Шампионот лесно се справи со Хјустон, водеше во текот на целиот натпревар, а клучната разлика ја направи во втората четвртина која ја доби со 15 поени разлка. До крајот само ја одржуваше предноста за победа од 120:102.
 
Ентони Дејвис со 27 поени беше најефикасен на мечот, Леброн Џејмс постигна 18. Во составот на Хјустон, Вуд со 23 поени беше најдобар стрелец, Харден реализираше 20.
 
 
Никола Јокиќ го предводеше Денвер до победа на гостувањето кај Њујорк Никс со 114:89. Тој постигна 22 поени, имаше и 10 скокови. Најефикасен на мечот беше Рендл од домашниот тим со 29 поени и 10 скока.
 
 
Резултати:
 
Детроит - Јута 86:96
ЛА Клиперс - Чикаго 130:127
Бруклин - Оклахома 116:129
Њујорк - Денвер 89:114
Хјустон - ЛА Лејкерс 102:120
Минесота - Сан Антонио 96:88
Голден стејт - Торонто 106:105

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе