НБА

Лејкерс е на чекор до големото финале, трета победа над Денвер (ВИДЕО)

Лејкерс поведе со 3-1 против Денвер откако со 114-108 го доби четвртиот дуел, Ентони Дејвис и Леброн Џејмс доминираа во составот на езерџиите. 

Денвер имаше водство само на почетокот од мечот, Лејкерс брзо го сврте резултатот и не ја испушти предноста до самиот крај на мечот.
 
Најефикасен на мечот беше Ентони Дејвис со 34 поени, Леброн Џејмс имаше 26 поени, девет скока и осум асистенции. Кај Денвер најдобар беше Мареј со 32 поени, Јокиќ реализираше 16.
 
Денвер против Јута и ЛА Клиперс се враќаше токму од негатива од 3-1, тие се надеваат дека серијата ќе им продолжи, но тешко дека ќе можат тоа да го направат и против Лејкерс.
 

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе

На светов има доволно место и за доктори и за антиваксери, и за научници и инженери, како и за рамноземјани и антимаскери, за уметници и фантазери.

повеќе

Во Законот кој е предложен воопшто не се цели на попишување на реалната состојба на терен, туку се цели на попишување на сите возможни граѓани заради задоволување на политички цели.

повеќе