НБА

Лејкерс без Леброн и Дејвис убедливо го победи Бруклин (ВИДЕО)

Лос Анџелес направи изненадување откако без двете најголеми ѕвезди, Леброн Џејмс и Ентони Дејвис го совлада силниот тим на Бруклин и тоа на негов терен. 

Лејкерс победија неочекувано убедливо со 25 поени разлика, со особено добра игра во второто полувреме дојдоа до триумф од 126:101.
 
Овој триумф е значаен бидејќи е изборен без Леброн и Дејвис. Најдобар во составот на Лејкерс беше Драмонд со 20 поени и 11 скокови, Шрудер постигна 19. Кај Бруклин најдобар беше Дурент со 22 поени, Иривинг реализираше 18.
 
 
Резултати:
 
Кливленд - Торонто 115:135
Бруклин - ЛА Лејкерс 101:126
Оклахома - Филаделфија 93:117
Јута - Сакраменто 128:112
Голден стејт - Хјустон 125:109
Феникс - Вашингтон 134:106
Портланд - Детроит 118:103

Потребно е да се провери дали имало наредба за следење врз Камчев.

повеќе

Во чест на Меѓународниот ден на трудот, вреди да се разгледа состојбата со работничките права во државата, да се направи краток осврт на изминатата година и да се согледа што може да се направи за да се насочат работите кон подобро.

повеќе

Таквиот вид на анахрон национал-романтизам, со речиси апологетски однос кон окупаторската политика на Бугарија во Втората светска војна, штетна е за хармонизација на односите на Балканот, пред сѐ на Бугарија со РСМ, но и со Србија.

повеќе