НБА

Легендарниот Патрик Јуинг е позитивен на коронавирус

Поранешниот кошаркар на Њујорк никс, Патрик Јуинг, објави дека е позитивен на Ковид-19. 

Легендата на Њујорк никс, сегашен тренер на Универзитетот Џорџтаун има коронавирус.
 
„Сакам да споделам со вас дека сум позитивен на Ковид-19. Ова е сериозен вирус и не смее да се сфати лабаво. Сакам да им кажам на сите да останат безбедни, да се грижат за себе и за своите најблиски. Сега повеќе од било кога сакам да им се заблагодарам на здравствените работници и на сите оние кои се во првите линии против оваа болест. Јас ќе бидам добро и сите заедно ќе го надминеме ова“, вели Патрик Јуинг.
 
57-годишниот Јуинг е во локална болница и засега е во добра состојба. Нема други позитивни од тимот на Џорџтаун Универзитетот.
 
Јуинг 15 години помина во дресот на Њујорк Никс, а потоа по една сезона играше и за Сиетел суперсоникс и Орландо меџик.

Практичната имплементација на владината стратегија „едно општество за сите“, која на хартија има добри намери, е засенета од неуспешната борба против корупцијата и организираниот криминал.

повеќе

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе

Нивото на Советот на Центар никако да порасне и да ги покаже демократските капацитети и зрелоста очекувани од граѓаните.

повеќе