Голема трагедија

Легендарниот Коби Брајант загина во хеликоптерска несреќа во Калифорнија

Легендарниот НБА кошаркар, еден од најдобрите на сите времиња, Коби Брајант загинал во хеликоптерска несреќа во Калифорнија. 

Ужасна вест пристигнува од САД, кошаркарската НБА легенда, Коби Брајант загина на 41-годишна возраст во хеликоптерска несреќа.
 
Коби Брајант бил дел од екипажот со најмалку четворица луѓе кои летале со неговиот приватен хеликоптер кога во леталото избил пожар по што се срушил на земјата.
 
Немало преживеани, се истражуваат причините за несреќата.
 
Американските медиуми додаваат и дека сопругата на Коби Брајант не била меѓу луѓето во хеликоптерот.
 
 

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе