Голема трагедија

Легендарниот Коби Брајант загина во хеликоптерска несреќа во Калифорнија

Легендарниот НБА кошаркар, еден од најдобрите на сите времиња, Коби Брајант загинал во хеликоптерска несреќа во Калифорнија. 

Ужасна вест пристигнува од САД, кошаркарската НБА легенда, Коби Брајант загина на 41-годишна возраст во хеликоптерска несреќа.
 
Коби Брајант бил дел од екипажот со најмалку четворица луѓе кои летале со неговиот приватен хеликоптер кога во леталото избил пожар по што се срушил на земјата.
 
Немало преживеани, се истражуваат причините за несреќата.
 
Американските медиуми додаваат и дека сопругата на Коби Брајант не била меѓу луѓето во хеликоптерот.
 
 

Изминатата недела имаше бурен почеток со објавувањето на вториот сет мерки. Се изнаслушавме разно-разни коментари, предлози и видувања кои никако не би можело да се рече дека се засновани на прецизни анализи и предвидувања на надлежните институции во државата, со кои располагаме, НБРСМ и МФ.

повеќе

Наместо да седнат заедничи и оние од власта и оние од опозицијата и да се договорат околу стратегијата за борбата со најголемата опасност, тие мудруваат и кажуваат бајки.

повеќе

За жал во овие тешки времиња некои политичари се занимаваат и со вируски патриотизам: на корона не сме се обратиле мултилингвално.

повеќе