Актерот е скршен од болка како и сите други

Легендарниот Џек Николсон се потсети на првата средба со Коби Брајант: Мислеше дека сум луд

Најпознатиот навивач на ЛА Лејкерс, актерот Џек Николсон вели дека вестите за смртта на Коби Брајант се ужасни и жали што повеќе нема да може да разговара со миленикот на „езерџиите".

Џек Николсон има освоено три оскари, важи за еден од најголемите актери во историјата, но денеска тој е само обичен навивач на ЛА Лејкерс, скршен од болка по трагичната смрт на миленикот Коби Брајант.

„Мојата реакција е иста како и на сите останати во Лос Анџелес. Се беше солидно, цврсто и одеднаш се појави голема дупка во собата. Толку бев навикнат на средбите и разговорите со него... ова ме убива. Едноставно се работи за ужасен настан“ - вели Џек Николсон, кој од првиот ред стравствено ги бодри „езерџиите“.

„Беше голем играч. Првиот пат кога се сретнавме се пошегував со него. Се сретнавме во Њујорк (Медисон Сквер Гарден), му подадов топка и го прашав дали сака да му дадам автограм. Ме погледна чудно и мислеше дека сум луд“.

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе