НБА

Леброн раскрвари противнички играч, па тој направи вистински хаос на паркетот сакајќи да го тепа (ВИДЕО)

Луди сцени од мечот меѓу Детроит и ЛА Лејкерс во кои во главните улоги беа Леброн Џејмс и Ајзеа Стјуарт. 

При една борба за топка по слободно фрлање, Леброн Џејмс го удри Стјуарт и му го раскрвари лицето.
 
По добиениот удар кошаркарот на Детроит збесна и тргна физички да се пресмета со Леброн. Цели две минути имаше драма на паркетот, обезбедувањето го држеше и се обидуваше да го исфрли од теренот.
 
По инцидентот и двајцата кошаркари беа исклучени од игра.
 
Во сенка на инцидентот, Лејкерс го доби мечот со 121:116.

За пишувањата на Хари Костов за проблемите на државата – ако компетентен човек зборува за нефункционирањето на правната држава, кое има директен одраз врз економијата, не може тоа да се заврши со охридскиот уличен жаргон.

повеќе

Колку и да сакаме Украинците да добијат целосна правда, на ерата на славни војни, несомнени победи и чисти порази ѝ дојде крајот. 

повеќе

Македонскиот народ мора да ја заштити автокефалноста на својата Македонска православна црква - Охридска архиепископија, како еден од носечките елементи на неговиот идентитет, од сите загрозувања од Фанар, од СПЦ и другите меѓународни црковни и други чинители. Време е за нов Македонски црковно-народен собир, како во 1945 година.

повеќе