НБА

Леброн не можеше сам, постигна 34 поени, но Лејкерс убедливо беше поразен од Феникс (ВИДЕО)

Феникс со 108:90 го победи Лејкерс во Лос Анџелес, Леброн Џејмс имаше одлична партија, но таа не беше доволна за да се победат сонцата кои сезонава играат во голема форма. 

Првиот дел од мечот беше изедначен, но од третиот период Феникс почна да се одлепува и на крајот славеше победа со 18 поени разлика.
 
Леброн Џејмс беше најдобар на теренот, постигна 34 поени, но неговите соиграчи не го следеа, Вестбрук реализираше 22. Во составот на Феникс најдобар беше Букер со 24 поени.
 
 
Резултати:
 
Мајами - Индијана 125:96
Њу Јорк - Детроит 105:91
Њу Орлеанс - Портланд 111:97
Далас - Минесота 114:102
ЛА Лејкерс - Феникс 90:108

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе

За пишувањата на Хари Костов за проблемите на државата – ако компетентен човек зборува за нефункционирањето на правната држава, кое има директен одраз врз економијата, не може тоа да се заврши со охридскиот уличен жаргон.

повеќе