НБА

Леброн избрка навивачи на среде натпревар! (ВИДЕО)

На синоќешниот натпревар меѓу Индијана и Лејкерс се случи нешто невообичаено, Леброн Џејмс избрка двајца навивачи од салата. 

Леброн Џејмс синоќа беше херој на Лејкерс, со 39 поени го предводеше тимот до победа во Индијана.
 
Но, поради него двајца навивачи не го дочекаа крајот на мечот. Во текот на продолжението, Леброн им се пожали на судиите дека двјаца навивачи, маж и жена постојано го навредуваат, ги преминале границите на непримерно однесување. Обезбедувањето брзо ги исфрли од салата.

Зголемувањето на цените на храната се случува од причини кои се многу посложени отколку зголемувањето на другите цени, така што справувањето со тие причини бара различни стратегии. 

повеќе

Оние кои што најмногу сакаат карикатури засновани на црн хумор, имале највисоки мерки на вербалните и невербалните тестови на интелигенција, односно потребна е извесна интелигенција, добро расположение и смиреност да се препознае и ужива во црниот хумор, покажуваат истражувањата.

повеќе

Засега нема причина за паника, но треба внимателно да му пристапиме на наративот дека омикрон предизвикува лесна форма на КОВИД-19 која побрзо ќе доведе до крај на пандемијата.

повеќе