ЕП 2020

Леброн го предводеше Лејкерс до победа против „својот“ Кливленд (ВИДЕО)

Лос Анџелес Лејкерс ја забележа деветата победа по ред откако на свој терен го совлада Кливленд со убедливи 128:99. 

Со одлична игра во второто полувреме Лејкерс дојде до убедливата победа над Кливленд. Во првиот дел мечот беше изедначен, домаќините на одморот заминаа со негатива од еден поен 47:48.
 
Но второто полувреме беше сосема поинакво, Лејкерс третата четвртина ја доби со 37:22, а во последниот период само го дотолчи противникот за на крајот да слави убедливо со 128:99.
 
Леброн Џејмс постигна 31 поен, имаше и осум асистенции, одлична партија имаше и Хауард со 21 поен и 15 скокови. Во составот на Кливленд, Лав реализираше 21 поен и 11 скокови.
 

 
 
Резултати:
 
Детроит - Њу Орлеанс 110:117
Индијана - Филаделфија 101:95
Бостон - Чикаго 113:101
Минесота - Оклахома 104:117
Портланд - Шарлот 115:112
Сакраменто - Орландо 112:114
ЛА Лејкерс - Кливленд 128:99

Постојат различни фактори кои влијаат на нивото на ризик кога станува збор за перење пари. Тоа може да биде од клиенти, региони, производи или ризик од финансиски инструменти. Разбирањето на овие ризици, како и факторите што придонесуваат, им овозможува на надлежните органи многу поефикасно да се заштитат од перење пари поврзано со корупција.

повеќе

Ако идниот премиер биде македонски Албанец и ако успее сите граѓани на Македонија да се поклонуваат под едно знаме, тогаш – зошто да не!

повеќе

Стана премногу вообичаено да се слушнат повици за брза и сериозна одмазда како одговор на недокажани престапи на говорот и мислата, велат Ноам Чомски, Џ.К. Роулинг и 150 други интелектуалци во отворено писмо до јавноста.

повеќе