НБА

Леброн го предводеше Лејкерс до победа против Детроит (ВИДЕО)

Леброн Џејмс откако се врати од повредата игра во голема форма, овојпат беше најдобар во победата на Лејкерс над Детроит од 110:106. 

Иако победата е од само четири поени разлика, Лејкерс играше доминантно во најголемиот дел од мечот, имаше водство и од 19 поени разлика.
 
Покрај Леброн Џејмс, добар меч имаа и останатите кошаркари од ѕвезденото трио. Леброн постигна 33 поени, Вестбрук 25, Дејвис 24. Најдобар кај Детроит беше Грант со 32 поени.
 
 
 
Резултати:
 
ЛА Клиперс - Голден стејт 90:105
Индијана - Милвоки 100:118
Мемфис - Сакраменто 128:101
Торонто - Бостон 97:109
ЛА Лејкерс - Детроит 110:106

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе