Леброн Џејмс во плач по информацијата за смртта на Коби Брајант (ВИДЕО)

Леброн Џејмс беше снимен како растревожен со плачење го напушта тимскиот авион на Лос Анџелес Лејкерс. 

Леброн синоќа го помина Коби Брајант на вечната листа на поентери во НБА. А последниот твит на Коби му беше посветен токму нема и на тоа негово достигнување.
 
Леброн Џејмс беше голем пријател со Коби Брајнт, тој не можеше да ги сопре солзите кога дозна за големата трагедија.

Бидејќи поради вонредната состојба не сме во можност да излеземе на стандардни протести пред Владата, нашиот протест ќе го искажеме преку социјалните мрежи и медиумите, за да се слушне и да се види за нашето незадоволство, велат голема група фризери, бербери, козметичари..., кои се едни од најпогодените од вонредната состојба и изолациите. Нивното писмо до нашата редакција го пренесуваме во целост.

повеќе

Благодарејќи на коронавирусот, граѓаните го видоа вистинското лице на  оваа натприродна организација, наречена државна администрација. Алчна, себична, несолидарна, нечувствителна.

повеќе

Солидарноста е единствениот начин за надминување на оваа криза.

повеќе