Леброн Џејмс во плач по информацијата за смртта на Коби Брајант (ВИДЕО)

Леброн Џејмс беше снимен како растревожен со плачење го напушта тимскиот авион на Лос Анџелес Лејкерс. 

Леброн синоќа го помина Коби Брајант на вечната листа на поентери во НБА. А последниот твит на Коби му беше посветен токму нема и на тоа негово достигнување.
 
Леброн Џејмс беше голем пријател со Коби Брајнт, тој не можеше да ги сопре солзите кога дозна за големата трагедија.

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе