НБА

Леброн Џејмс влезе во клубот 33.000 (ВИДЕО)

Леброн Џејмс синоќа на мечот против Њу Орлеанс Пеликанс ја помина бројката од 33.000 поени, тоа им успеало само на уште тројца други кошаркари. 

Леброн Џејмс од поодамна е на четвртата позиција на најдобри поентери во историјата на НБА лигата, но синоќа влезе во клубот 33.000.
 
Повеќе од 33.000 имаат само уште Карим Абдул Џабар, Карл Мелоун и Коби Брајант.
 
 
Тој синоќа во Њу Орлеанс постигна 29 поени и даде значаен допринос во победата на Лејкерс од 114:110.
 

Изминатата недела имаше бурен почеток со објавувањето на вториот сет мерки. Се изнаслушавме разно-разни коментари, предлози и видувања кои никако не би можело да се рече дека се засновани на прецизни анализи и предвидувања на надлежните институции во државата, со кои располагаме, НБРСМ и МФ.

повеќе

Наместо да седнат заедничи и оние од власта и оние од опозицијата и да се договорат околу стратегијата за борбата со најголемата опасност, тие мудруваат и кажуваат бајки.

повеќе

За жал во овие тешки времиња некои политичари се занимаваат и со вируски патриотизам: на корона не сме се обратиле мултилингвално.

повеќе