НБА

Леброн Џејмс се врати, Лејкерс победи (ВИДЕО)

Леброн Џејмс се врати по паузата поради повреда, се вратија и победите на Лос Анџелес Лејкерс, по продолжение победија на гостувањето кај Клиперс со 123:120.

Лејкерси го добија дуелот на Лос Анџелес, домаќините успеаа да надополнат 12 негатива во последната четвртина, но во продолжението загубија.
 
Леброн Џејмс конечно се врати по повредата, а со тоа се вратија и победите на Лејкерси кои не се ист тим без него.
 
Тој беше најдобар поедицинец на мечот, му недостасуваше само една асистенција за трипл-дабл. Постигна 24 поени, имаше 14 скокови и девет асистенции.
 
 
Резултати:
 
Детроит - Далас 93:89
Орландо - Индијана 107:100
Торонто - Милвоки 92:105
Сан Антонио - Бруклин 117:114
Голден стејт - Филаделфија 104:113
ЛА Клиперс - ЛА Лејкерс 120:123

Кој беше против осудата на комунизмот. За работите да станат појасни.

повеќе

Со потпишувањето на Преспанскиот договор се чинеше дека се отстрани единствената пречка за македонската интеграција во ЕУ и НАТО.

повеќе

Демонизирањето на Исламот и неговото постојано поврзување со тероризмот е загрижувачка појава во светот, а и на Балканот.

повеќе