НБА

Леброн Џејмс го помина Коби Брајант и стана третиот најдобар стрелец во историјата на НБА (ВИДЕО)

„Кралот“ се искачи на третото место на вечната листа на најдобри поентери во НБА лигата, Леброн Џејмс го помина Коби Брајант. 

Лејкерс загуби на гостувањето кај Филаделфија со 108:91, но на овој меч Леброн дојде до третото место на листата на стрелци во НБА.
 
Тој постигна 29 поени, вкупно 33,655 во кариерата, Коби Брајант кој досега го држеше третото место имаше 33,643 поени.

Пред Леброн Џејмс се само Карим Абдул Џабар со 38,387 и Карл Мелоун со 36,928 поени.
 
 
Резултати:
 
Јута - Далас 112:107
Детроит - Бруклин 111:121
Кливленд - Чикаго 106:118
Минесота - Оклахома 104:113
Филаделфија - ЛА Лејкерс 108:91

Изминатата недела имаше бурен почеток со објавувањето на вториот сет мерки. Се изнаслушавме разно-разни коментари, предлози и видувања кои никако не би можело да се рече дека се засновани на прецизни анализи и предвидувања на надлежните институции во државата, со кои располагаме, НБРСМ и МФ.

повеќе

Наместо да седнат заедничи и оние од власта и оние од опозицијата и да се договорат околу стратегијата за борбата со најголемата опасност, тие мудруваат и кажуваат бајки.

повеќе

За жал во овие тешки времиња некои политичари се занимаваат и со вируски патриотизам: на корона не сме се обратиле мултилингвално.

повеќе