Американецот имаше одлични партии

Ландриус Хортон од ТФТ е МВП на сезоната

Американецот Ландриус Хортон од ТФТ е МВП на сезоната во кошаркарското првенство на Македонија, сезоната ја заврши со просек од 17,7 поени, 6,6 скока и 1,8 асистенции.

Тимот на ТФТ е едно од пријатните изненадувања оваа сезона, се радуваше на трофејот од Купот на Македонија а избори и настап на Ф4 турнирот и разигрувањето за титулата во кошаркарското првенство.

Ландриус Хортон беше еден од најдобрите поединци, па Американецот според порталот КОШ е најкорисен играч, односно МВП на сезоната.

Тој во просек забележа 17,7 поени, 6,6 скока и 1,8 асистенции со индекс 20,2. Со добрите партии тој го привлече интересот на многу клубови па ТФТ ќе има тешка задача да го задржи во своите редови.

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе